Aplikacja UAM GO już dostępna

Ułatwienie nawigacji po terenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ale także zapewnienie wsparcia dla każdego, kto kiedykolwiek miał problem z odnalezieniem właściwej drogi na uczelni – to zadania aplikacji UAM GO. Dzięki spersonalizowanym trasom i informacjom o przeszkodach, jej użytkownicy (studenci, pracownicy, goście) mogą swobodnie poruszać się po terenie uczelni.

Mapa wybranych obiektów: Collegium Heliodori, Collegium Novum, Kampus Ogrody - wszystko pod ręką w Twoim telefonie! - informuje Zespół Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UAM. Jak dodają pracownicy Biura, nawigacja w aplikacji jest spersonalizowana: łatwo wyznaczyć najbardziej dogodne trasy w obiektach dwóch kampusów UAM, uwzględniając swoje indywidualne preferencje i potrzeby. Trasę można dopasować do swoich preferencji i zdecydować czy uwzględniać windy, schody lub inne elementy trasy.

Aplikacja zawiera także opisy sal i pomieszczeń oraz informacje o przeszkodach, np. progach czy wąskich drzwiach. Pojawiają się także alerty o ewakuacji: - Będziesz na bieżąco z informacjami o ewentualnych zagrożeniach. W razie potrzeby szybko skontaktujesz się z portiernią. Zawsze wiesz, co się dzieje na kampusie - od zepsutej windy po planowane remonty - dodają pracownicy Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UAM.

UAM GO to owoc wspólnego wysiłku i zaangażowania całego zespołu studentów, pracowników uczelni i specjalistów, którzy poświęcili pół roku, aby stworzyć aplikację, która spełni oczekiwania użytkowników. - Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników firmy Snowdog, bez których nie powstałaby nasza aplikacja - dodają pracownicy BWOzN UAM.

Aplikacja UAM GO to część projektu POWR.03.05.00-00-A095/19 "Uczelnia otwarta dla wszystkich uczelnią na miarę XXI wieku", finansowanego z funduszy europejskich POWER. Dostępna jest zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Można ją pobrać bezpłatnie:

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.edu.amu.uamgo

iOS: https://apps.apple.com/pl/app/uam-go/id6473834366?l=pl