Studenci Wydziału Biologii wśród pierwszych laureatów programu "Perły nauki"

Rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu w ramach ministerialnego programu „Perły nauki”.

Do finansowania skierowano blisko 100 projektów. Program „Perły nauki” to nowa inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zainaugurowano ją w styczniu ubiegłego roku. W założeniach ma pomóc wybitnie uzdolnionym absolwentom i studentom studiów I stopnia lub studentom po ukończeniu trzeciego albo czwartego roku jednolitych studiów magisterskich w prowadzeniu badań naukowych. W gronie nagrodzonych jest troje utalentowanych studentów Wydziału Biologii:

• Natalia Konopińska: „Rola peptydów podobnych do insuliny w regulacji aktywności hemocytów chrząszcza Tenebrio molitor L.”  - 232 386,00 zł
  • Wojciech Wysoczański: Efekty ekologiczne i biofizyczne obecności mikrobiomu grzybowego w sieci rośliny klonalnej" - 171 732,00 zł
  • Piotr Rozwalak: „Rekonstrukcja oraz analiza genomów kopalnych bakteriofagów” - 228 448,00 zł

Laureatom serdecznie gratulujemy!