Data publikacji w serwisie:

Uniwersytet Otwarty UAM - zgłaszanie tematów zajęć

Szanowni Państwo,

Ubiegły rok akademicki, już siódmy z kolei, był rekordowym w historii Uniwersytetu Otwartego UAM - uruchomionych zostało 139 kursów dla 2479 słuchaczy (w poprzednim roku - 103 kursy dla ok. 1970 słuchaczy). W sumie od początku naszej działalności w październiku 2016 roku, do dzisiaj zapisało się na nasze zajęcia ponad 35 tysiące osób, uruchomiono ponad 660 kursów dla blisko 13 tysięcy słuchaczy. Ten sukces nie byłby możliwy bez udziału w naszym przedsięwzięciu całej uczelni, w tym przede wszystkim wykładowców – do tej pory nasze kursy prowadziło ponad 600 pracowników UAM.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani współpracą z Uniwersytetem Otwartym UAM prosimy o zgłaszanie tematów zajęć na nadchodzący trymestr do 9 listopada. Zapraszamy do zgłaszania ofert za pośrednictwem wyznaczonego Pełnomocnika Wydziału (rurek@amu.edu.pl) lub bezpośrednio na adres internetowy Biura Uniwersytetu Otwartego: uo@amu.edu.pl

Zakładamy, że zajęcia nasze będą prowadzone w trybie zdalnym lub stacjonarnym i rozpoczną się od 19 stycznia 2024 roku.

Uprzejmie przypominam:

Oferowane kursy zorganizowane są na wzór zajęć akademickich – wykłady, ćwiczenia, warsztaty i laboratoria, najczęściej w liczbie 15-30 godzin – dla wszystkich zainteresowanych od 16 roku życia, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia. Spotkania odbywają się w różnych terminach, z reguły raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.

Do tej pory prowadziliśmy nie tylko kursy podwyższające kwalifikacje zawodowe takie jak kursy językowe, z prawa, psychologii, zarzadzania, biznesu. W naszej aktualnej ofercie znalazły się też np. zajęcia dotyczące sztuki, architektury, historii, szeroko pojmowanej humanistyki (przekłady literackie, teatr i dramat współczesny) nauk ścisłych i biologii, a nawet takie jak: "Warsztaty antystresowe" czy "Poznaj świat herbaty" i "Planeta Kobieta – jak zadbać o swoje zdrowie?". Taka różnorodność przedstawionej oferty zajęć jest bardzo ceniona przez słuchaczy Uniwersytetu Otwartego UAM.

Prowadzący zajęcia otrzymają wynagrodzenie – stawki brutto dla wykładowców wynoszą odpowiednio: samodzielny pracownik naukowy – 120 zł, adiunkt (osoba z tytułem doktora) – 102 zł, pozostali pracownicy i doktoranci – 82 zł.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod adresem: https://uo.amu.edu.pl/strony/wykladowcy oraz na naszej stronie internetowej: www.uo.amu.edu.pl i w mediach społecznościowych.

Jestem przekonany, że z pomocą Państwa będziemy mogli kontynuować naszą przygodę z Uniwersytetem Otwartym UAM.

Serdecznie zachęcamy do składania propozycji kursów.

Z wyrazami szacunku,

prof. UAM dr hab. Michał Rurek
Pełnomocnik Dziekana Wydziału Biologii ds Uniwersytetu Otwartego UAM

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
instrukcja_UO_popr 2019 2020_Michał Rurek 9.pdf 23.10.2023 Rafał Bajaczyk
PDF
Pobierz PDF instrukcja_UO_popr 2019 2020_Michał Rurek 9.pdf(836.0 KB)
formularz zgloszeniowy 2019-20_Michał Rurek 9.docx 23.10.2023 Rafał Bajaczyk
DOCX
Pobierz DOCX formularz zgloszeniowy 2019-20_Michał Rurek 9.docx(25.1 KB)

Kontakt

Prof. UAM dr hab. Michał Rurek