Data publikacji w serwisie:

Zgłaszanie kursów na wiosenny trymestr roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Otwartego UAM

Szanowni Państwo,

W Uniwersytecie Otwartym UAM rozpoczynamy przygotowania do ostatniego w tym roku akademickim trymestru. Zwracamy się więc do wszystkich pracowników UAM z prośbą o zgłaszanie propozycji tematów kursów do 27 stycznia br. Możecie Państwo to zrobić za pośrednictwem wyznaczonego Pełnomocnika Wydziału lub bezpośrednio na adres internetowy Biura Uniwersytetu Otwartego: uo@amu.edu.pl

Zakładamy, że zajęcia nasze będą prowadzone w trybie zdalnym lub stacjonarnym i rozpoczną się zaraz po Świętach Wielkanocnych, od 3 kwietnia 2024 roku.

Przypominamy:

Oferowane kursy zorganizowane są na wzór zajęć akademickich – wykłady, ćwiczenia, warsztaty i laboratoria, najczęściej w liczbie 15-30 godzin – dla wszystkich zainteresowanych od 16 roku życia, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia. Spotkania odbywają się w różnych terminach, z reguły raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.

Do tej pory prowadziliśmy nie tylko kursy podwyższające kwalifikacje zawodowe takie jak kursy językowe, z prawa, psychologii, zarzadzania, biznesu ale też i zajęcia dotyczące sztuki, architektury, historii, nauk ścisłych i biologii, a nawet kursy ogrodnicze i brydżowe, pisania scenariuszy, z historii filmu, z historii tańca i muzyki, warsztaty teatralne. Ta różnorodność pozostaje cechą naszej oferty i jest bardzo ceniona przez słuchaczy.

Autorami kursów mogą być nie tylko osoby zatrudnione na etatach dydaktycznych. Coraz większą grupę naszych wykładowców stanowią doktoranci. Przyjmujemy też zgłoszenia od pracowników emerytowanych oraz osób, które prowadzą zajęcia w naszej uczelni w ramach umowy zlecenia. Wśród wykładowców UO UAM byli również zaproszeni goście, ale pod warunkiem, że zajęcia swoje prowadzili wspólnie z pracownikami naszego Uniwersytetu.

Prowadzący zajęcia otrzymają wynagrodzenie – od nowego roku akademickiego stawki brutto dla wykładowców wynoszą odpowiednio: samodzielny pracownik naukowy – 120 zł, adiunkt (osoba z tytułem doktora) – 102 zł, pozostali pracownicy i doktoranci – 82 zł.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod adresem: https://uo.amu.edu.pl/strony/wykladowcy oraz na naszej stronie internetowej: www.uo.amu.edu.pl i w mediach społecznościowych.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Z poważaniem

Prof. UAM dr hab. Witold Mazurczak

Pełnomocnik Rektora ds. Uniwersytetu Otwartego

Dane kontaktowe

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet Otwarty;

ul. Św. Marcin 78 (Collegium Martineum), p. 5

61-809 Poznań,

Tel. 61 829 47 50

Adres mailowy uo@amu.edu.pl

Strona internetowa: www.uo.amu.edu.pl

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
formularz zgloszeniowy 2019-20_Michał Rurek 11.docx 16.01.2024 Rafał Bajaczyk
DOCX
Pobierz DOCX formularz zgloszeniowy 2019-20_Michał Rurek 11.docx(25.1 KB)
instrukcja_UO_popr 2019 2020_Michał Rurek 11.pdf 16.01.2024 Rafał Bajaczyk
PDF
Pobierz PDF instrukcja_UO_popr 2019 2020_Michał Rurek 11.pdf(836.0 KB)