Odznaka Jakości dla Instytucji i edukatorów kształcących przyszłych nauczycieli dla Wydziału Biologii UAM

Miło nam poinformować, że Wydział Biologii otrzymał wyróżnienie - Quality Label for Initial Teacher Education Institutions/Odznaka Jakości dla Instytucji i edukatorów kształcących przyszłych nauczycieli. dla Wydziału Biologii za pomysł i wdrożenie modułu - STEAM i TIK w projektach międzynarodowych na lekcjach w roku akademickim 2021/2022.

To wyróżnienie jest przyznawane  przez Krajowe Biura eTwinning programu  Unii Europejskiej  za działania w zakresie implementacji idei programu eTwinning oraz realizacji projektów, które  osiągnęły wysoki poziom efektywności oraz jakości - innowacyjność podejmowanych działań, opartych na kreatywnym i efektywnym wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych, wdrożenie metody projektu jako sposobu na realizację podstawy programowej, przygotowanie przyszłych nauczycieli do pracy w nowoczesny sposób dostosowany do potrzeb uczniów. Moduł ten powstał z inspiracji Pana mgr Tomasza Ordzy i był  prowadzony wspólnie z prof. dr hab. Marleną Lembicz.   Dzięki zaangażowaniu Pana Tomasza Ordzy i Pani Profesor jesteśmy pierwszym Wydziałem Biologii, który wprowadził do kształcenia nauczycieli model edukacyjny STEAM na platformie międzynarodowej.

Serdecznie gratulujemy!