Patronat honorowy Prezydenta miasta Poznania nad projektem PAFSE

Miło nam poinformować, że Patronat Honorowy nad projektem "PAFSE – Partnerships for Science Education" finansowanym z projektu Horyzont 2020 objął Prezydent Miasta Poznania Pan Jacek Jaśkowiak.

Kierownik projektu: prof. UAM dr hab. Eliza Rybska

dr Zofia Chyleńska, dr Kamila Kacprzak-Wachniew, dr Karolina Walkowiak-Nowicka

Opis projektu: Celem nadrzędnym projektu PAFSE jest zwiększenie świadomości zdrowotnej w tym przygotowanie społeczności do zmniejszenia ryzyka chorób zakaźnych i epidemii.

Cel ten będzie realizowany poprzez nawiązanie partnerstw między szkołami, uniwersytetami, edukatorami zaangażowanymi w rozmaitych formach edukacji nieformalnej, przedsiębiorstwami i organizacjami społeczeństwa obywatelskiego i angażowanie ich w działania na rzecz wzbogacania edukacji w ramach przedmiotów przyrodniczych, technologii, inżynierii, matematyki (STEM).