Rozstrzygnięcie III edycji konkursu ADVANCEDBestStudentGRANT

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 8 grudnia 2023r. rozstrzygnięta została III edycja konkursu grantowego ADVANCEDBestStudentGRANT realizowanego w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości-Uczelnia Badawcza” (konkurs IDUB nr 117, w ramach realizacji zadania 39).

Konkurs ADVANCEDBestStudentGRANT skierowany był do studentek i studentów 2 roku studiów I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, którzy w roku akademickim 2022/2023 uzyskali średnią ocen na poziomie minimum 4.2. Do udziału w konkursie zgłoszono wnioski ze wszystkich szkół dziedzinowych UAM, reprezentujących 12 dyscyplin, w tym: nauki biologiczne, nauki chemiczne, nauki o Ziemi i środowisku, historię, archeologię, językoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki o sztuce, filozofię, geografię społeczno-ekonomiczną i gospodarkę przestrzenną, nauki prawne, nauki socjologiczne

Komisja konkursowa wyłoniła łącznie 36 projektów indywidualnych i zespołowych, które zostały zakwalifikowane do finansowania.

Uzyskane dofinansowania umożliwią laureatkom i laureatom realizację ich pierwszych projektów badawczych. W ramach grantu nagrodzone studentki i studenci będą mieć możliwość m. in. zakupu pomocy naukowych, udziału w seminariach i warsztatach, a także otrzymania wynagrodzenia za włożony wysiłek badawczy. Laureatki i laureaci ADVANCEDBestStudentGRANT otrzymają dofinansowanie w wysokości do 5 tysięcy złotych dla projektów indywidualnych oraz do 10 tysięcy złotych dla projektów zespołowych.

Poniżej prezentujemy zwycięskie projekty indywidualne i zespołowe, reprezentujące poszczególne wydziały:

Wydział Anglistyki:

• Amelia Gralak, Kacper Szłapiński, Katarzyna Szczuczko

Wydział Archeologii:

• Michalina Andrzejewska, Łukasz Andryschik, Dariusz Janduła, Maria Komar, Mikołaj Feculak

Wydział Biologii:

• Kristina Bujanowska, Mikołaj Charchuta
  • Maciej Grobelski
  • Wiktoria Gromadecka
  • Brygida Rusiecka

Wydział Chemii:

• Karol Garbaczewski
  • Katarzyna Mitjanin
  • Zuzanna Łukasiewicz
  • Kacper Łyczek
  • Monika Palacz
  • Maria Stachowiak
  • Julia Stelmaszyk
  • Patryk Stohnij
  • Klaudia Wawrzyniak, Klaudia Rutkowska, Luiza Budnik

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej:

• Kacper Kos, Nadia  Kaźmierczak, Kacper Binek
  • Karolina Majchrzak
  • Dominik Rystwej

Wydział Filozoficzny:

• Aleksandra Piechnik

Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej:

• Adam Dulnik
  • Karol Dziczek
  • Agata Pohl
  • Igor Stryniak, Jędrzej Szponar

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych:

• Julia Bednarek, Kinga Mikołajczyk
  • Anna Salwowska, Alicja Nowicka, Emilia Smardz
  • Cyprian Święch, Marcin  Jaremko, Zofia  Czerwińska, Maciej  Górzyński, Klaudia  Bezler
  • Anita Włodarczyk

Wydział Historii:

• Maria Bartkowiak, Julia Anusiak, Wojciech Stangierski

Wydział Nauk o Sztuce:

• Wojciech Staniaszek

Wydział Neofilologii:

• Adela Kabacińska

Wydział Prawa i Administracji:

• Aleksandra Sroka, Jan Szymon Pieniążek
  • Amelia Żukowicz, Marcel Kaczmarczyk

Wydział Socjologii:

• Marcel Janowski, Agata Bartecka, Jakub Bednarek
  • Adrianna Kępińska, Żaneta Kert, Yue Mitura, Wiktoria Najdul, Barbara Pękal
  • Karolina Łatwis
  • Hanna Szalecka

Spotkanie z Laureatami III edycji ADVANCEDBestStudentGRANT odbędzie się w styczniu 2024 roku, na platformie Ms Teams.

Wszystkim zwyciężczyniom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy pomyślnej realizacji projektów badawczych!

W razie pytań dotyczących programu zapraszamy do kontaktu:

e-mail: beststudent@amu.edu.pl

tel. 61 829-24-21

Konkurs ADVANCEDBestStudentGRANT organizowany jest w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”, na realizację zadania 39: “Wyszukiwanie studentów wybitnie uzdolnionych oraz wsparcie talentów poprzez włączenie ich do badań naukowych od pierwszego roku studiów