Data publikacji w serwisie:

Uniwersytet Otwarty - zgłaszanie propozycji tematów

Szanowni Państwo,

Uniwersytet Otwarty UAM działający od 2016 roku, zdobył już sporą popularność wśród mieszkańców Poznania. Do tej pory na jego zajęcia zapisało się blisko 30 tysięcy osób, uruchomiono 476 kursów dla ponad 10 tysięcy słuchaczy. Trwa jeszcze rekrutacja na ponad sto kursów trymestru zimowego, dwudziestego w historii Uniwersytetu Otwartego.

Rozpoczynamy też już przygotowania do organizacji trymestru wiosennego, ostatniego w tym roku akademickim. Jesteśmy pełni nadziei, że z pomocą Państwa będziemy mogli kontynuować naszą inicjatywę. Planujemy, że oferta ukaże się na stronie internetowej Uniwersytetu Otwartego 24 lutego.

Zwracamy się więc do wszystkich pracowników UAM z prośbą o zgłaszanie propozycji tematów kursów do 23 stycznia. Zapraszamy do zgłaszania ofert za pośrednictwem wyznaczonego Pełnomocnika Wydziału lub bezpośrednio na adres internetowy Biura Uniwersytetu Otwartego: uo@amu.edu.pl

Zakładamy, że zajęcia nasze będą prowadzone w trybie zdalnym lub stacjonarnym i rozpoczną się od 27 marca 2023 roku.

Przypominamy:

Oferowane kursy zorganizowane są na wzór zajęć akademickich – wykłady, ćwiczenia, warsztaty i laboratoria, najczęściej w liczbie 15-30 godzin – dla wszystkich zainteresowanych od 16 roku życia, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia. Spotkania odbywają się w różnych terminach, z reguły raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.

Do tej pory prowadziliśmy nie tylko kursy podwyższające kwalifikacje zawodowe takie jak kursy językowe, z prawa, psychologii, zarzadzania, biznesu ale też i zajęcia dotyczące sztuki, architektury, historii, nauk ścisłych i biologii, a nawet kursy ogrodnicze i brydżowe, pisania scenariuszy, z historii filmu, z historii tańca i muzyki, warsztaty teatralne.

Ta różnorodność pozostaje cechą naszej oferty i jest bardzo ceniona przez słuchaczy.

Autorami kursów mogą być nie tylko osoby zatrudnione na etatach dydaktycznych. Coraz większą grupę naszych wykładowców stanowią doktoranci. Przyjmujemy też zgłoszenia od pracowników emerytowanych oraz osób, które prowadzą zajęcia w naszej uczelni w ramach umowy zlecenia. Wśród wykładowców UO UAM byli również zaproszeni goście, ale pod warunkiem, że zajęcia swoje prowadzili wspólnie z pracownikami naszego Uniwersytetu.

Prowadzący zajęcia otrzymają wynagrodzenie – stawki brutto dla wykładowców wynoszą odpowiednio: samodzielny pracownik naukowy – 115 zł, adiunkt (osoba z tytułem doktora) – 95 zł, pozostali pracownicy i doktoranci – 75 zł.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Z poważaniem

Prof. UAM dr hab. Witold Mazurczak

Pełnomocnik Rektora ds. Uniwersytetu Otwartego

Dane kontaktowe

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet Otwarty;

ul. Św. Marcin 78 (Collegium Martineum), p. 5

61-809 Poznań,

Tel. 61 829 47 50

Adres mailowy uo@amu.edu.pl